• Google+

Святкування Великодня в чернівецькому Ощадбанку

7 мая 2009 г. — ПАО "Ощадбанк"

Перший робочий день після Великодня працівники Чернівецького облуправління Ощадбанку розпочали святковою акцією «Відчуй себе українцем - одягни вишиванку». На роботу ощадбанківці прийшли не в традиційних ділових костюмах, а в буковинських одностроях. Розмаїття національних костюмів працівниць Ощадбанку вражало. Кожна горбатка, сорочка вишита і вигаптувана по-своєму: і різнокольоровими нитками і бісером. Операційний зал обласного управління Ощадбанку більше був схожий на святкову світлицю, прикрашену вишитими рушниками, пасхальними кошиками з писанками та пасками на столі.

Довкола нього сиділи на лавках, вкритих старовинними налавниками, газди та газдині у вишиванках. Вони і вірші розповідали і пісень співали. Навпроти була розгорнута виставка вишитих робіт працівників Ощадбанку. Сучасну плитку на підлозі застелили домотканими доріжками. Очей не можна було відірвати від багатства кольорового полотняного дива, розшитого пишними квітами та народними орнаментами, які дійшли до нас з правічних часів.

- Христос Воскрес! – привіталася з учасниками свята начальник обласного управління Ощадбанку Ганна Володимирівна Теслюк. Цього дня вона одягнула не строгий діловий костюм, а горботку і дивовижну сорочку, яку тридцять п’ять років тому вишили для неї мати і тітка. Ця бісерна сорочка з рожевими трояндами – пам’ять про матір, про родину, весь український рід, від коренів якого живиться і набуватиме силу ще не одне покоління буковинців. Згадала свого дідуся, який у пошуках кращої долі виїхав до Канади, своїх близьких і рідних, для яких найбільшими святинями були Біблія і шевченкове слово. Тому й сказала: «Те, що ми сьогодні одягнули вишиті сорочки, дістали зі скринь родинні рушники, – не дань моді, а продовження українських традицій, які мусимо передати нашим дітям і внукам…»

Святкову акцію обласного управління підтримали і працівники відділень Ощадного банку по місту Чернівці. Відвідувачі відділень дивувалися, що за бар’єрними віконцями їх обслуговували працівниці у вишиванках, які дарували клієнтам писанки та пригощали узваром і паскою.
Такі свята допомагають українцям відчути себе українцями, повернутися до прадавніх звичаїв і традицій. Дасть Бог, відродяться наші народні свята і згуртують велику українську родину!

Комментарии