Олександр МОРОЗОВ: «Амбіційні проекти – основа збільшення прибутку банку»
1 февраля 2013 г. — Александр Морозов, ПАО «Брокбизнесбанк»
Коментуючи результати діяльності БРОКБІЗНЕСБАНКу у 2012 році, Олександр Морозов зазначив, що Правління банку адекватно оцінює показники операційного результату, контролює їх і вживає відповідних заходів для суттєвого покращення.
Як відомо, ситуація, яка складалася на міжбанківському ринку ресурсів у другому півріччі 2012 року, зумовила їх різке подорожчання. В банківській системі відчувався дефіцит гривневих коштів, міжбанківський ринок ресурсів мав високий показник волатильності. Обіговість поточних рахунків збільшилася, при цьому зменшився термін знаходження залишків на клієнтських рахунках. З метою збереження ресурсів, нівелювання ризиків залежності від нестабільного ринку МБК, для уникнення відтоку вкладів і втрати клієнтів (через ріст відсоткових ставок на ринку депозитів в цілому), банк змушений був реагувати підвищенням ставок за клієнтськими депозитами.
При цьому ринок активних операцій, у т.ч. за вже виданими кредитами, не так швидко реагує на різкі коливання вартості ресурсів. Банк не проводив агресивної політики в стосунку до позичальників за збільшенням відсоткових ставок по вже виданих кредитах, тем більше, що значна частина кредитного портфелю Банку – це національні виробники, діяльність яких суттєво залежить від величини відсоткової ставки за отриманими кредитами. Різке збільшення вартості кредитів могло негативно вплинути на їх фінансові результати.
Що стосується прибутку за 2012 рік, то цей показник є результатом втілення тих стратегічних планів, які були поставлені акціонерами перед Правлінням, зокрема, у 2012 році Банк здійснив проект переводу філій на єдиний баланс, оптимізував мережу продажів, заклав основи побудови нової ІТ платформи індивідуального бізнесу, здійснив купівлю техніки та модернізацію процесів у сфері інформаційних технологій. Все це, відповідно, вимагало і додаткових витрат, так як подальший розвиток продуктового ряду, залучення нових, потенційних клієнтів неможливе без вдосконалення технологій та відповідності їх до вимог сучасності. Це амбіційні, вагомі проекти, які, без сумніву, створять основу для збільшення прибутковості банку в найближчій перспективі.